Dzisiaj jest : 18-02-2018
Imieniny obchodzą : Konstancja, Szymon
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Kolega, czy koleżanka płaci za obiad?

Do Warszawy przyjechala koleżanka, której pomogłem w załatwieniu kilku sprawunków, zajęło mi to klika godzin. Potem koleżanka zaproponowała, abyśmy poszli na obiad z tym, że ona mnie zaprasza i płaci. Czy przyjąć ze strony kobiety taką propozycję, czy też trzeba było odmówić?

Problem nie lety w tym, te propozycja wyszła od kobiety, bo to jest osoba i w tej dziedzinie całkowicle równouprawniona, ale w tym, czy przyjacielskle przysługi wymagają natychmiastowego rewanżu i w jakich granicach. 0tóż jasne jest, te nie wymagają - na tym właśnie polega ich wartość. Ale z drugiej strony jest bardzo miło sprawić jakąś drobną przyjemność osobie, której coś zawdzięczamy 1 tej radości nie należy, o ile moż1iwe, partnerce odbierać. W renzu1tacie - jeśli zorientował się Pan, te zaproszenie na obiad nie jest zbyt wielkim uszczerbkiem dla finansów koleżank1, mógł Pan śmiało przyjąć propozycję. Dzięki temu koleżanka mogła odjechać z lekkim sercem i pod wrażenlem pomyślnego zakończenia wszystkich spraw w atmosferze szczerego koleżeństwa.

Co wypada kupić szefowi na imieniny

"Zbliżają sie imieniny naszego przełożonego, którego wszyscy bardzo lubimy, szczególnle koleżankl... Powstaje zagadnlenle, co mu kupić na prezent Zaznaczam, że jak wiemy. posiada on już zapalniczkę (zresztą nie pali), teczkę skórzaną, portfel z monogramem (pieniądze i tak nosi w kieszeni), kilka krawatów (stale chodz w najbrzydszym), wieczne pióro, rękawiczki "reniferowe" (nie nosi!), sporo chustek do nosa (nie przeziębia się!), parasol stylowy, album w płóciennej oprawie (nie fotografuje), karafkę i 6 kieliszków (nie pije), wazon na kwiaty. mechaniczny olówek, lampę stołową z reflektorkiem, srebrną cukiernicę (nie jada słodkiego). Więc: zwracamy się do P-D z uprzejmym zapytaniem CO?"

Naturalnie, że nic. To ślicznie. że żyjecie z szefm w przyjaźni, ale dawanie szefom prezentów dawno wyszło z użycia i słusznle. Dając mu prezent, sprawilibyścle mu tylko kłopot, bo nie wiedziałby, jak ma się zrewanżować, poza tym nie życzyłby sobie tego prezentu z powodów zasadnlczych, a nieprzyjęcie prezentu sprawiłoby dużą przykrość i Jemu i Wam. Możecie najwyżej wręczyć mu kwiaty i dołączyć do nich ręcznie napisaną, serdeczną "laurkę" I wydelegować którąś z szczuplejszych koleżanek, aby je wręczyła solenizantowi.

Czy moge wysłać ten sam artykuł do różnych redakcji?

Mam pewien dylemat natury etycznej, czy moge wysłać ten sam artykuł do kilku redakcji jednocześnie? Zaznaczam, że z żadna nie jestem związany etatowo.

Czy można porozmawiać na stronie z byłą sympatią przypadkowo spotkana na dużym przyjęciu?

Nie nalety wysyłać tego samego artykułu do kilku redakcji, bo gdyby ukazał się równocześnie w dwóch pismach, obie redakcje miałyby do Pana słuszne pretensje. Dopiero po odrzuceniu artykułu przez jedną redakcję, można go posłać do konkurencji.

Gdy towarzystwo jest liczniejsze, można śmiało opuścić je na chwilę, aby porozmawiać ze spotkaną niespodzianie, sympatią". Ale rozmowa, na stronie" powinna byt króciutka.

Czy słusznie poznana w pociągu kobieta wypytywała mnie o to gdzie pracuję?

Rozpoczęliśmy rozmowę w wagonie PKP. Toczyła sie miła pogawędka i w pewnym momencie zaczęliśmy zastanawiać sie czy nie warto byłoby kontynuować znajomość. Ona po chwili zaczęła mnie wypytywac o rózne szczegóły - m.in. o to gdzie pracuję? Czy te pytania nie były przekroczeniem dobrego tonu a moze to zwykła babska ciekawość?

W moim towarzystwie para narzeczeńska, która znam od lat zaczęła szeptać między sobą, czy jest to dopuszczalne?

Jeśli się zawiera znajomości w podróży, czy też. podobnych okolicznościach przygodnych, i pragnie się ją kontynuować to tym bardziej niż w spotkaniach "salonowych" trzeba udzielić partnerce jak najwięcej informacji o własnej osobie, aby partnerka mogła nabrać do nas zaufania. Podanie miejsca pracy jest w tym wypadku informacją, bardzo istotną, i towarzyszka miała rację, domagając się jej tak kategorycznie.

To fakt, że nie wypada szeptać w towarzystwie, ale dla narzeczonych zróbmy wyjątek z tak rewelacyjnym wyznaniem jak "ubóstwiam cię" nie można przecież zwlekać do chwili, gdy wszyscy wyjdą z pokoju.

Jak tytułować profesorze, czy ministrze

Nasz profesor został ministrem w rządzie, jak mamy go teraz tytułowac na uczelni?

Znamy sie od paru tygodni i nie wiem kto powinien zaproponowac przejście na ty kobieta, czy mężczyzna? Jesteśmy w równym wieku.

Czy mogę nosić torebkę mojej kobiety?

Profesora, który jest równocześnie ministrem, studenci na terenie uczelni mogą mimo to tytułować nadal profesorze" - gdyż właśnle ta jego godność dotyczy ich bezpośrednio. Ale nie żałujcie mu .,ministra". jeśli widać, że mu na tym zależy.

Która z płci ma zaproponować przejście na ty"! Jasne, że panuje tu również pełne równouprawnienie. Po prostu proponuje odważniejszy. Ale powinien doczekać momentu, kiedy będzie pewne, te taka propozycja nie sprawi partnerowi kłopotu ani przykrości.

Wyręczanie kobiety w noszeniu jej torebkł Jest stanowczo przesadną galanterią. Torebka jest raczej częścią garderoby, niż pakunkiem, I wreszcie ile maksymalnie może ważyć?

Kolega czy dygnitarz

"Długoletni towarzysz pracy na równorzędnym stanowisku, z którym byłem na ty przez 5 łat, z chwilą gdy awansowal na mego przelożonego, automatycznie przeszedl w stosunku do mnie na Ty". nawet w sprawach nleurzędowych. Jak to zakwalifikować!"

,,Dygnitarstwo" Jest przykrą dolegliwoścIą chorobową. Rozsądny człowiek na jego miejscu zachowałby oczywiścIe formę "ty", a tylko na oflcjalnych konferencja:ch, naradach itp. używałby formy •• kolego".

1 2 3 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt