Dzisiaj jest : 08-12-2022
Imieniny obchodzą : Wirginiusz, Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka samochodowa
Leki muszą mieć aktualną datę ważności, a w każdej apteczce powinny się znaleźć specyfiki używane stale przez domowników

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Hogarth

Nikt nie chce być małpą

Angielski malarz XVIII w. Hogarth portretował raz lorda gruntownie brzydkiego. Kiedy lord portretu nie chciał przyjąć, zmusił go Hogarth do tego groźbą, że przemaluje ubranie jego na brunatne futro, doda do tego ogon i ofiaruje właścicielowi galerii małp jako reklamę. Wobec takiej perspektywy lord zapłacił umówioną cenę.

Anna Felicitas

Malowidła na konopiach

Anna Felicitas malowała twarze i rozmaite sceny na ziarnkach konopi.

Annibal Carracci

Pierwszy portret pamięciowy

Annibala Carracci Włocha z XVI wieku i jego ojca napadli w czasie wycieczki bandyci i doszczętnie obrabowali. Artysta namalował z pamięci tak wierne portrety bandytów, że na tej podstawie zostali oni ujęci i ukarani.

Apelles

Koń większym znawcą sztuki od Aleksandra Wielkiego

Apelles umiał tak znakomicie portretować, że wieszczbiarze wróżyli losy danych osób według ich portretów. Jemu tylko było wolno portretować Aleksandra Wielkiego. Kiedy raz namalował Aleksandra na koniu, a król nie bardzo był z tego portretu zadowolony, kazał Apelles sprowadzić wierzchowca Aleksandra, który na widok swego sportretowanego pana zarżał. Apelles powiedział wtedy Aleksandrowi, że koń lepiej zna się na dziełach sztuki, aniżeli jego pan.

Bernard Shaw

Jak mówie nie to nie.

Bernard Shaw mając 94 lata potknął się w swoim ogrodzJe i złamał udo. Zawieziony do szpitala już nazajutrz po operacji zaczął dogryzać pielęgniarkom i lekarzom. Lekarzowi, który mu winszował szybkiej poprawy zdrow1a, oświadczył: "Czego pan buja. Przecież sława lekarza wzrasta w miarę tego jak umierają wybitniejsi z jego pacjentów".

Dziennlkarze amerykańscy nie zasypywali gruszek w popiele. Jeden z nich, Michael Minder wpadł na "genialny" pomysł. Napisal list do Shawa, w którym zaproponował mu nagranie plyty z własnym nekrologiem, która miałaby zostać nadana w dniu jego śmierci ze wszystkich rozgłośni amerykańskich. Za tę drobną przysługę zaproponował Shawowi milion amerykańskJch dolarów gotówką. Shaw Odmówił. Zrobił to przy pomocy kartki pocztowej, następującej treści: "Niemożliwe. Bernard Shaw, do którego pan się zwraca dawno już nie żyje. Żyjące dotychczas stare próchno, nie różni się w niczym od innych starców, skrzeczących i plujących do mikrofonu".
Minder, bynajmniej tym nie zrażony przylecial samolotem do Londynu, zaczął się kręcić koło willi pisarza i wreszcie posłał mu list do szpitala, ponawtarzając swoją propozycję.
Shaw Odpisał raz jeszcze: "Jak mówię nie, to znaczy, że nie. I tak ma pan szczęście że udalo się panu zobaczyć moją w1llę. Teraz wracaj pan do domu, a jak pan będzie miał lepsze pomysły, niech mi pan przyśle kartę pocztową, co jest dużo tańsze".
Na szereg kart pocztowych, które Mlnder następnie posłał, nie było już odpowiedzi.

1 2 3 4 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt