Dzisiaj jest : 08-12-2022
Imieniny obchodzą : Wirginiusz, Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Callot

Postaci z miedzi wielkości palca

Callot - francuski miedziorytnik z początków XVII w. tworzył swe postacie o wymiarach wielkiego palca ze wszystkimi szczegółami ówczesnych kostiumów i wojskowych uniformów.

Franciszek van Mieris

Najmniejszy obraz sklepu

Franciszek van Mieris, Holender z XVII wieku namalował cały sklep z towarami i personelem na powierzchni 2 cm kw.

Mark Twain

Pomiary cmentarne

Koło cmentanrza, Mark Twain zauważył kilku ludzi z instrumentami mierniczymi - Co panowie tu robią ? - zapytał. - Przeprowadzamy pomiary cmentarza Wokół ma stanąć mur. - Mur wokół cmentarza ? zdziwił się słynny pisarz - ależ to zbyteczne. Przecież ci, którzy tam spoczywają, nie mają możnośd stamtąd się wydostać, a ci którzy są jeszcze zewnątrz cmentarza, wcale się we kwapią, by tam się zna1eźć. Po co więc mur?

Michał Anioł

Płowienie obrazów

Michał Anioł, któremu zarzucano, że Medyceusze na grobowcach w kościele św. Wawrzyńca we Florencji nie są do siebie podobni – twierdził, że nie należy się tym przejmować, bo po upływie stu lat już każdy portret jest podobny.

Giulio Clovio

Najmniejsze figurki

Miniaturzysta Giulio Clovio, jak pisze Vasari, malarz renesansu i autor dzieła o artystach swej epoki – malował figurki, które nie będąc większymi od małej mrówki, odznaczały się portretowym podobieństwem.

<< 1 2 3 4 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt