Dzisiaj jest : 07-10-2022
Imieniny obchodzą : Amalia, Tekla, Marek, Maria, Rościsława, Stefan, Justyna
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Celestyn

dzień imienin: 6 kwietnia, 19 maja, 27 lipca

Jego sposób obserwowania innych i spoglądania na świat przybliża go do mądrej nieruchomości. Nie wdaje się w żadne przygody, dopóki gruntownie tego nie przemyśli, czeka, aż sytuacja całkiem się wyklaruje. Cechuje go niezwykłe rygorystyczne wyczucie moralności. Wykazywać naliży wobec niego tyle cierpliwości, ile on ma dla siebie samego. Nie trzeba go ponaglać.
Świetnie odnajdzie się na studiach filozoficz­nych, wszystkim, z tym co związane z psychologią, medycy­ną i para medycyną. Może zostać muzykiem lub artystą mającym bardzo dobry kontakt z publicznością, czy inżynierem. Trzeba go jednak trochę motywować do działania.
Nieraz sam nie wie, czego chce, albo nie potrafi tego wyrazić. Ma dobrą pamięć. Ale nie należy kazać robić mu kilku rzeczy naraz, bo straci równowagę.
Zwleka długo, zanim podejmie decyzję , nie należy do ludzi walących pięścią w stół. Ma skłonność do zamykania się w skorupie.
Jest wiernym przyjacielem.Woli mały krąg przyjaciół od szerokiego grona znajomych. Długo przeżywa rozczarowania.
Jest odporny na zmęczenie, potrzebuje jednak snu i świeżego powietrza. Słabe punkty: nerki i oczy, które mogą powodować częste bóle głowy.

Jan

dzień imienin: 10 stycznia, 12 stycznia, 15 stycznia, 17 stycznia, 19 stycznia, 23 stycznia, 27 stycznia, 31 stycznia, 2 lutego, 4 lutego, 5 lutego, 8 lutego, 20 lutego, 24 lutego, 3 marca, 5 marca, 8 marca, 11 marca, 17 marca, 19 marca, 24 marca, 27 marca, 30 marca, 3 kwietnia, 7 kwietnia, 13 kwietnia, 27 kwietnia, 6 maja, 7 maja, 10 maja, 12 maja, 13 maja, 15 maja, 18 maja, 19 maja, 21 maja, 22 maja, 23 maja, 24 maja, 27 maja, 30 maja, 3 czerwca, 11 czerwca, 12 czerwca, 16 czerwca, 20 czerwca, 22 czerwca, 24 czerwca, 26 czerwca, 27 czerwca, 30 czerwca, 8 lipca, 11 lipca, 21 lipca, 23 lipca, 31 lipca, 4 sierpnia, 8 sierpnia, 9 sierpnia, 13 sierpnia, 18 sierpnia, 19 sierpnia, 20 sierpnia, 29 sierpnia, 30 sierpnia, 31 sierpnia, 2 września, 3 września, 9 września, 11 września, 13 września, 14 września, 16 września, 20 września, 23 września, 27 września, 28 września, 1 października, 9 października, 10 października, 19 października, 23 października, 24 października, 1 listopada, 8 listopada, 11 listopada, 12 listopada, 13 listopada, 17 listopada, 24 listopada, 26 listopada, 1 grudnia, 4 grudnia, 5 grudnia, 9 grudnia, 14 grudnia, 15 grudnia, 17 grudnia i 27 grudnia.

Interesujący charakter. Potrafi robić dziesięć rzeczy naraz, i to robić dobrze.
Wspaniała pamięć w połączeniu z rozbudzoną ciekawością popy­cha go do badań wszystkiego i do posiadania zdecydowanych poglądów w każdej sprawie. Jest jednocześnie obiektywny i subiektywny, pewny siebie.Trochę nadpobudliwy ,ale potrafi nad tym zapanować.
Tak organizuje naukę, aby osiąg­nąć zamierzony cel. Jest urodzonym wynalazcą o wysokiej inteligencji oraz ma zdolnościach manual­ne. Odpowiadają mu wszystkie zawody, w których można rozkazywać, kierować ludźmi i rzeczami. Jest świetnym organizatrorem lecz chce wszystko robić sam. Zachowuje niepokój dla siebie, zwięk­szając jeszcze swą nerwowość. Jest uparty, często sprzeci­wia się, gdy zaproponuje mu się coś nowego. Po prostu od początku zakłada, że zna najlepszy sposób postępowania. Trudno go przekonać zwłaszcza, że często ma rację. Ma dobra intuicję, ale nie ufa jej. Woli suwak matematyczny, jego zdaniem jest on pewniejszy...
Rzadko okazuje czułość. Trzeba w nim rozwijać zrozumienie i miłość. Zaspokojenie swych pragnień pod­porządkowuje określonym planom życiowym. Panuje nad popędem seksualnym, nie chce tracić kontroli nad biegiem wypadków, nawet w dziedzinie zmysłów.
Mimo dużej żywotności przejawia nie­raz niepokój o swe zdrowie. Powinein wystrzegać się przepracowania umysłowego i środków pobudzają­cych, uprawiać sport, nie zaniedbywać snu.Katarzyna

dzień imienin:obchodzi: 2 lutego, 13 lutego, 9 marca, 22 marca, 24 marca, 1 kwietnia, 6 kwietnia, 17 kwietnia, 29 kwietnia, 30 kwietnia, 4 września, 15 września, 25 listopada i 31 grudnia.

Jej aktywność graniczy z agreywnością. Jej dynamizm jest tak duży, że sprawia wrażenie osoby niezastąpionej. Brak jej wytrwałości, nieraz chwyta dwie sroki za ogon. Ta kobieta potrzebuje do życia sukcesów. Żyje w masce obojętności i pogardy, trudno jest jej ją porzucić. Kasia to inteligentna osoba, wie o tym i da to odczuć innym. Ma wyraźną skłonność do odnosze­nia wszystkiego do siebie, jest subiektywna. Ogólnie biorąc, ma raczej trudny charakter, ale jest pełna życia. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Uważa się za nadzwyczaj inteli­gentną, a innych ma za kretynów. Chociaż w życiu spotyka ją wiele porażek, nigdy nie wątpi w siebie i zawsze jest z siebie bardzo zadowolona. Doskonale znosi porażki, zwalając winę na innych. Jej moralność zależy od okoliczości i wydazreń. Zdarza się jej przybrać pozę obra­żonej damy i wycofuje się z działania ze znudzoną miną. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wów­czas z tych uroczych usteczek.
Jest doskonałym dziennikarzem, pracownikiem reklamy czy działaczką.
Wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, lecz jest to jej mniej czy bardziej uświado­mionym celem : ranienie i niszczenie.
Jest bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać - egoistyczna. Ślepo ufa swej inteli­gencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają. Partnera do związku tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne. Zdrowie chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczy. Potrze­buje dużo wypoczynku i snu.
Julia

dzień imienin: 20 lutego, 8 kwietnia, 16 kwietnia, 22 maja, 27 lipca, 1 października, 10 grudnia i 11 grudnia.

Jest pełna rezerwy. Kobieta pełna majestatu i wdzięku.Jest skryta, trochę nieśmiała. Unikaj kontaktu ze światem z tłumem jest trochę dzika. Ma arystokratyczne maniery i nie lubi ludowych rozrywek, zabaw, jarmarków. Robi wszystko, aby nie ujawnić swej woli. Ale ona istnieje i w odpowiednim czasie potrafi ją okazać. Potrafi nie pokazać po sobie, że dana sytuacja wstrząsa nią lub ją wzrusza, wyhamowuje reakcję do tego stopnia, że może się wydawać nieczułe i obojętne.
Nie lubi się uczyć, robi to jedynie z obowiązku. W momencie wyboru zawodu otwierają się przed nią dwie drogi: albo wybrać ognisko domowe: wówczas będzie doskonała gospodynią i idealną matką, albo zrezygnować w większym czy mniej­szym stopniu z życia rodzinnego i poświęcić się tak absorbującym zawodom, jak zawód adwokata, psy­chiatry, stewardesy itp.
Nie wygłasza moralizatorskich mów, nie robi wyrzutów, jej zachowanie cechuje godność, wierność, poszanowanie przyjętych zobo­wiązań. Przywiązuje
dużą wagę do przyjaźni, zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest bardzo wrażliwe na porażki, zwłaszcza uczuciowe.
Uważa, że wszelkie próby narzucenia komuś swego punktu widzenia albo swej osoby są chamstwem. Powinna uświadomić sobie własną wartość. Potrafi przezwyciężyć najwięk­sze życiowe trudności. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu.
W sferze uczuciowej gdy się do kogoś przywiąże, to na długo, albo nawet na zawsze. Dlatego wykazuje wiele ostrożności i rezerwy przy wyborze. Nieraz przez długie lata czeka na księcia z bajki.Trzeba dobrze ją poznać, by jej nie zranić, czy nie dotknąć. Nie lubi wyjaśniać zawiłości swego charakteru, pragnie by partner zrozumiał je w pół słowa...
Zdrowie doskonałe. Nigdy się nie skarży, jest odporne na zmęczenie. Jedyne słabe punkty: układ wydzielania wewnętrznego i krew.

Jakub

dzień imienin: 28 stycznia, 5 lutego, 7 lutego, 9 lutego, 22 lutego, 3 marca, 14 marca, 3 kwietnia, 17 kwietnia, 27 kwietnia, 29 kwietnia, 30 kwietnia, 1 maja, 6 maja, 1 czerwca, 5 czerwca, 8 czerwca, 5 lipca, 14 lipca, 25 lipca, 6 sierpnia, 23 sierpnia, 2 września, 9 września, 9 października, 21 października, 1 listopada, 19 listopada, 27 listopada i 28 listopada.

Jest aktywny i ruchliwy. Musi uczestniczyć w życiu świata wtedy czuje się dobrze. Do wszsytkiego się miesza, doradza, zmienia inaczej czuje się niepotrzebny a co za tym idzie niepotrzeny.
Jest nadpobudliwy nieraz ucieka zanim oceni , jakiej natury niebezpieczeństwo mu zagraża. Nie należy za bardzo zwracać uwagi na to, co mówi trzeba natomiast dawać mu odczuć, że nie jrst najważniejszy.
Jego wrodzony egoizm powoduje, że osądza wydarzenia z własnego punktu widzenia, zabarwionego hedonizmem, i chętnie za cel życia postawiłby poszukiwanie przyjemności. Brakuje mu obiektywizmu, bywa nie­sprawiedliwy, tak bardzo pewny jest swej racji.
Czasem robi z siebie widowisko ma w sobie coś z ekshibicjonizmu. Na szczęście ma zrównoważoną zdolność reakcji, która wnosi wnosi spokojniejszą nutę do ich osobowości.
Jest inteligentny, zaskakuje szybkościa rozumienia analitycznego jak i syntetycznego. Ma wszelkie dane ku temu, by być uroczym człowiekiem, nawet jeśli nieraz ten urok jest trochę mglisty. Lubi podróże i zmiany.
Jeżeli chodzi o zdrowie, ma tendencję do tycia , musi uwarzać na oczy. Szybko się męczy , jestpodatny na przemęczenie umysłowe.
Praca którą wykonuje musi dawać mu przyjemność, inaczej bedzie szukał aż znajdzie swą naiętność.
Nie lubi zbyt długo oglądać tych samych twarzy, jego przyjażń jest nietrwała. Nie jest łatwo być jego przyjacielem. Stwarza trochę problemów, gdyż jego charakter cechuje pewna chwiejność, z którą trzeba walczyć. Od najmłodszych lat należy rozwijać w nim cechy męskie za pomocą sportu i racjonalnego trybu życia, i nie pozwalać mu na popadanie w niebezpieczny narcyzm.

1 2 3 4 5 6 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt