Dzisiaj jest : 07-10-2022
Imieniny obchodzą : Amalia, Tekla, Marek, Maria, Rościsława, Stefan, Justyna
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Irena

dzień imienin: 21 lutego, 1 kwietnia, 3 kwietnia, 5 maja, 9 sierpnia, 18 września, 20 września, 20 października

To osoba pogodna, gospodarna, lubiąca rodzinę, szanująca dom. Należy ją cenić za swój otwarty na wszystko umysł, szeroką filantropię, doradztwo innym osobom. Posiada szczytne idee, jest religijna. Nieraz buja w obłokach, marząc wielkiej władzy. Osoba godna szacunku. Jest uczciwa odczuwa silną potrzebędawania czegoś z siebie.
Cechą charakterystyczną jest opanowanie, pozwalające stawiać czoło różnym sytuacjom. Trudno Nią kierować, w niektórych sytuacjach staje się agresywna. Jest kobietą ogromnie pobudliwą. Trudno odwieść ją od zaplanowanych działań to urodzona rewolucjonistka.
Lepiej jej nie okłamywać, gdyż jest bardzo spostrzegawcza i bezwzględna. Gdy wierzy i kocha potrafi przenosić góry. Uczciwość jest dla Niej głównym motorem działania. Jest bardzo surowa. Gdy pojawi się nieżyczliwa osoba w jej kręgu, napewno poniesie konsekwencje. Ma zmysł dyplomatki, którym posługuje się w każdej sytuacji.
Jeżeli chodzi o zdrowie, powinna dbać w szczególności o żołądek.
Jest kobietą zdolną poświęcić wszystko dla ideałów, nawet seks. W przypadku, gdy ideałem jest miłość fizyczna wszystko może się zdarzyć.

Wiktor

Dzień imienin: 25 lutego, 27 lutego, 6 marca, 2 kwietnia, 12 kwietnia, 20 kwietnia, 8 maja, 21 maja, 23 lipca, 28 lipca, 23 sierpnia, 10 września, 14 września, 16 września, 22 września, 17 października, 13 listopada, 15 grudnia i 29 grudnia.

Wiktor to po łacinie zwycięzca. Jeżeli już odnosi zwycięstwo, to wcale nie dzięki śmiałym i ryzkownym posunięciom, lecz raczej dzięki starannym, drobiazgowym przygotowaniom i obliczeniu każdego swojego kroku.
To ekstrawertyk wrażliwy na wszystko, co ludzkie. Jako dziecko uzyskuje poczucie bezpieczeńs­twa tylko wówczas, gdy jest całkowicie pewien trwałości struktur rodzinnych. Jest bardzo uczuciowy, czasem na­wet nadmiernie. Ma dużo wdzięku i lubi posługiwać się swym urokiem. W życiu seksualnym jest ściśle zależny od uczuć, wierny ognisku domowemu i rodzinie.
Jego dynamizm powoduje, że chętnie blefuje. To urodzony pokerzysta, i to w każdej dziedzinie. Ten mężczyzna dobrze czuje się w swej skórze. Przejawia się pewną gorączkowością zarówno w gestach, jak i w sło­wach.
Jest uroczym gospodarzem, w dodatku doskonałym kucharzem.
Działanie jest dla niego narkoty­kiem. Jest bardzo przedsiębiorczy, pilny, staranny, lubi studia klasyczne i języki obce. Może być świetnym profesorem, wysokim urzędnikiem czy księgowym. Nie gubi się w szcze­gółach, ma nawet tendencję do pozostawiania zbyt wielu szczegółów innym. Jest inteligentny, błyskotliwy, nieraz uszczypliwy, ale bez okrucieństwa.TYP: Ci skórze. Na ogół jako dzieci nie sprawiają trudności. Są bardzo przywiązani do ogniska domowego, jak ich totem, świerszcz...
PSYCHIKA: .
WOLA: Posiadają "naturalną" wolę, której trzeba pozwolić na swobodny rozwój. Nie należy tych mło­dych ludzi zasypywać radami w rodzaju: "Ja, na twoim miejscu".
POBUDLIWOŚĆ: Trochę zbyt duża, ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są dość drażliwi, co wywo­łuje niekiedy zaskakujące i irytujące reakcje. Na leży przerwać im z uśmiechem, dając do zrozumienia, że nie wierzy się w ich fałszywą agresywność.
AKTYWNOŚĆ: .
INTUICJA: Mają piękną intuicję, ale posługują się nią tylko w grze, i nazywają ją wówczas szczęściem.
INTELIGENCJA: Syntetyczna.UCZUCIOWOŚĆ: .
MORALNOŚĆ: Chcąc podobać się za wszelką cenę, łatwo rezygnują z surowych reguł moralnych. Obietni­ce nic nie kosztują, ale od tego, co przyrzekają, do realizacji...
ZDROWIE: Mają skłonność do tycia. Są łakomi, drżą na samo słowo "dieta". U dzieci tendencja do odwap­nienia, zwłaszcza żeber. Nie należy proponować im brutalnych sposobów, zresztą szybko się męczą.
ZMYSŁOWOŚĆ: Wśród przyjemności zmysłowych najwyżej cenią łakomstwo. Lubią także "zalewać robaka". DYNAMIZM: To jedna z głównych cech ich charak­teru. Ten TOWARZYSKOŚĆ:

Franciszek

dzień imienin: 15 stycznia, 24 stycznia, 2 lutego, 17 lutego, 2 marca, 2 kwietnia, 9 kwietnia, 6 maja, 11 maja, 24 maja, 3 czerwca, 4 czerwca, 17 czerwca, 20 czerwca, 14 lipca, 25 lipca, 4 sierpnia, 8 marca, 21 sierpnia, 2 września, 9 września, 10 września, 12 września, 16 września, 17 września, 20 września, 25 września, 29 września, 30 września, 4 października, 10 października, 29 października, 24 listopada, 29 listopada i 3 grudnia

Z pozoru jest chłodnym i pełnym rezerwy obserwatorem, jednakże nie dajcie się zwieść. Są w nim dwa charaktery: jeden zdaje się przybywać z innego świata, drugi jest materialistą, agresywnym, zaborczym i pysznym ni­czym kogut.
Jest bardzo pewny siebie i długo bedzie walczył, by udowodić swoje racje. Atak jest jego głównym elementem strategii, dzieki temu też odoszą sukcesy.
Działa bardziej z obowiązku, niż z zapału. Jest zdolny do długotrwałego studiowa­nia, bez entuzjazmu, ale sumiennie. Ma duże szanse by być wysokim urzędniiem , surowymi nauczycie­lem, aptekarzem.Wykazuje wytrwałość w pracy, graniczącą z uporem.
Posługuje się inuicyjnym widzeniem spraw ale tylko po to by zbić z tropu i uśpić czujność przeciwnika.
Jest zdolny do raniącej ironii. Chce być kochany lecz nie potrafi okazywać swojej miłości. Trudno zdobyć jego przyjaźń. Łatwo się zniechęca a sam oczekuje wielu dowodów oddania.
Ich seksualność jest bardzo złozana. Składa się z agresji, z ucieczki, obojętności i z zaczątków działania, które nie zawsze doprowadzają do celu.
Może mieć skłonności do alkoholu. Dość często cierpi na bóle głowy. Na ogół potrafi przemyśleć swoje zachowanie i nie popełnia drugi raz tego asmego błedu.

Bernadeta

11 lutego, 16 kwietnia

Imię pochodzenia francuskiego. Noszą je kobiety szlachetne, filantropki, niezwykle religijne, wrażliwe na troski drugich osób. Mają skłonności do ascetyzmu. Wysoko cenią sobie własne imię, mają wyostrzone poczucie odpowiedzialności. Wrażliwe na sztukę, ujawniają w późnym wieku swój talent artystyczny. Niezbyt chętnie wychodzące za mąż, ceniące osobistą wolność.

Włodzimierz

16 stycznia, 19 kwietnia, 12 czerwca i 15 lipca.

Imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza - sławny pokój. Tak nazwany mężczyzna jest człowiekiem skromnym, pracowitym i pobożnym. Może wyjść na najwyższy szczebel hierarchii społecznej. Ma zadatki by być przywódcą duchowym. Ma charakter człowieka porządnego, szlachetnego, zdolnego do poświęceń. Skłonny jest nawet cierpieć, by tylko dochować wierności swym ideałom. Często przez ludzi jest niedoceniany i nieuznawany. Z uwagi na maksymalną działalność publiczną często zaniedbuje dom, rodzinę, żonę. Wychowuje dzieci na dobrych patriotów. Nie lubi rozgłosu, stara się być skromnym, niezauważalnym. Jest uparty, szczodry i sprawiedliwy. Podobają mu się młode panienki. Nie dotrzymuje wierności jednej żonie.

<< 1 2 3 4 5 6 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt