Dzisiaj jest : 07-10-2022
Imieniny obchodzą : Amalia, Tekla, Marek, Maria, Rościsława, Stefan, Justyna
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Bogusława

13 stycznia, 18 kwietnia, 29 maja, 18 sierpnia

Osoba szczera, ambitna i pracowita, posiadająca wrażliwą naturę oraz bardzo rozwinięte uczucie altruizmu. Stara się być całkowicie oddana rodzinie. Chce być dobrym współmałżonkiem i wzorowym wychowawcą. Chętnie poświęca się zawodowi nauczycielskiemu. Przez całe życie pracuje nad sobą, doskonali swoje metody pedagogiczne oraz uzdolnienia pisarskie. Posiadając także odrobinę satyrycznego spojrzenia na świat, próbuje też swoich sił na estradzie - ale z miernym powodzeniem. Lubi podróże i przygody, dlatego chętnie odwiedza kraje egzotyczne. Jest to osoba prawdomówna, ceniąca towarzystwo, które starannie dobiera.

Benedykt

01.12, 03.21, 04.04, 05.07, 07.07, 07.11, 11.13

Osobowość: Niespokojny mężczyzna
Kolor: Żółty
Główne cechy: Moralność- Intelekt-Zmysłowość- Intu­icja
Totem roślinny: Por
Totem zwierzęcy: Antylopa
Znak: Koziorożec
PSYCHIKA: Introwertycy ze skłonnością do zamyka­nia się w sobie. Trzeba dbać o to, by dzieci o tym imieniu nie traciły kontaktu z rzeczywistością i bez obawy stawiały jej czoła. Są bardzo ciekawi, nieraz zbyt ciekawi, co stawia ich w trudnych sytuacjach. Brak im pewności siebie. Jeśli od dzieciństwa nie zwróci się na to uwagi, mogą stać się bardzo nieśmiali.
AKTYWNOŚĆ: Znacznie bardziej uwarunkowana emocjami niż wolą. Tych mężczyzn pociągają zawody łączące intelekt ze zdolnościami manualnymi. Mogą wybrać zawód adwokata, dziennikarza, nauczyciela, albo też hodowcy, sklepikarza, rzemieślnika.TYP: Ich totemem jest antylopa - zawsze pełna lęku, napięta, gotowa do ucieczki. Ten niepokój kształtuje ich charakter .
WOLA: Bardzo mierna. Brak równowagi między dużą aktywnością a słabą wolą powoduje uczucie braku równowagi.
POBUDLIWOŚĆ: Za duża, jak na mężczyznę. Trzeba wcześnie wpoić im przekonanie, że mężczyzna nie powinien kierować się emocjami, ale rozumnymi decyzjami.
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Nie dorównuje pobudliwości, co również jest źródłem dyskomfortu psychicznego. Wielka wrażliwość na porażki, połączona z pragnie­niem ucieczki.
INTUICJA: Żywa, oddaje im wielkie usługi.
INTELIGENCJA: Bardzo analityczna, pedantyczna. Duża pobudliwość nieraz powoduje u nich trudności z wyrażeniem myśli.
UCZUCIOWOŚĆ: Często obawiają się, że zbyt wiel­kie uczucie sprowadzi ich do stanu niewolnictwa. Są niezależni, jako dzieci nie lubią całusów i uścisków.
MORALNOŚĆ: Nie lubią dwuznacznych czy wątpli­wych sytuacji. W nic nie wierzą, póki nie zrozumieją dokładnie, czego się po nich oczekuje i co się im proponuje.
ZDROWIE: Na ogół doskonałe, ale muszą unikać przemęczenia umysłowego. Mają natomiast dużą od­porność na zmęczenie. Potrzebują dużo snu, spokoju, rozsądnej diety. Są wrażliwi na choroby wirusowe, a ich słabym punktem jest system nerwowy.
ZMYSŁOWOŚĆ: Doceniają przyjemności życia. Zmy­słowość jest u nich na ogół silniejsza od uczuciowości, stąd dążą do odrzucenia uczuć, aby uniknąć moralne­go zaangażowania w stosunku do partnerki.
DYNAMIZM: Wyraźna różnica między aktywnością a dynamizmem. Mówiąc potocznie, kręcą się za włas­nym ogonem.
TOWARZYSKOŚĆ: Bardzo towarzyscy, ale niestali. To chętnie przyjmują gości, to chcieliby żyć samotnie na środku Pacyfiku. Lubią życie rodzinne, pod warun­kiem, że rodzina nie jest despotyczna. Mają dużo szczęścia, ale nie umieją go wykorzystać.
PODSUMOWANIE: Trudno przeszkodzić naszej an­tylopie w ucieczce, ale nauczmy ją chociaż w biegu zastanawiać się nad sytuacją.

Karolina

05.09, 07.05, 07.18, 11.18,

Osobowość: Ta, co niesie wino życia
Kolor: Czerwony. Główne cechy: Towarzyskość - Uczciwość - Intuicja - Zdrowie
Totem roślinny: Winorośl
Totem zwierzęcy: Renifer
Znak: Waga.
AKTYWNOŚĆ: Nie lubią się uczyć, robią to jedynie z obowiązku. W momencie wyboru zawodu otwierają się przed nimi dwie drogi: albo wybrać ognisko domowe: wówczas będą doskonałymi gospodyniami i idealny­mi matkami, albo zrezygnować w większym czy mniej­szym stopniu z życia rodzinnego i poświęcić się tak absorbującym zawodom, jak zawód adwokata, psy­chiatry, stewardesy itp.
PSYCHIKA: Unikają kontaktu ze światem z tłumem są trochę dzikie, jak ich totem -renifer. Mają arystokratyczne maniery i nie lubią ludowych rozrywek, zabaw, jarmarków.TYP: Uwodzicielskie kobiety pełne majestatu i wdzięku. Są skryte, trochę nieśmiałe. Jak ich totem winorośl, potrzebują oparcia, by w pełni rozkwitnąć. Szczęśliwe małżeństwo albo interesujący zawód będą dla nich motorem działania.
WOLA:. Robią wszystko, aby nie ujawnić swej woli. Ale ona istnieje i w odpowiednim czasie potrafią ją okazać.
POBUDLIWOŚĆ: Zbyt silna w stosunku do zdolności reakcji. Co dziwne, nadmierna pobudliwość przejawia się pozornym chłodem.
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Aby nie pokazać po sobie, że dana sytuacja wstrząsa nimi lub je wzrusza, wyhamowują reakcję do tego stopnia, że mogą się wydawać nieczułe i obojętne.
INTUICJA: Posiadają dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu.
INTELIGENCJA: Żywa, syntetyczna. Mają doskona­łą pamięć, są średnio ciekawe.
UCZUCIOWOŚĆ: Gdy się do kogoś przywiązują, to na długo, albo nawet na zawsze. Dlatego wykazują wiele ostrożności i rezerwy przy wyborze. Nieraz przez długie lata czekają na księcia z bajki.
MORALNOŚĆ: Nie wygłaszają moralizatorskich mów, nie robią wyrzutów, ich zachowanie cechuje godność, wierność, poszanowanie przyjętych zobo­wiązań. Przywiązują dużą wagę do przyjaźni, zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. Ciężko przeżywają zdradę lub porzucenie, gdyż są wrażliwe na porażki, zwłaszcza uczuciowe.
ZDROWIE: Doskonałe. Nigdy się nie skarżą, są odporne na zmęczenie. Jedyne słabe punkty: układ wydzielania wewnętrznego i krew.
ZMYSŁOWOŚĆ: Są pełne rezerwy, co nie wyklucza porywów zmysłowych, gdy znajdą idealnego partne­ra.
DYNAMIZM: Trzeba wiele taktu i zarazem stanow­czości, aby rozwinąć u tych dziewcząt dynamizm. Uważają, że wszelkie próby narzucenia komuś swego punktu widzenia albo swej osoby są chamstwem. Powinny uświadomić sobie własną wartość.
TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią przezwyciężyć najwięk­sze życiowe trudności. Rodzice powinni dbać, by miały jak najbliższy kontakt z życiem społeczeństwa.
PODSUMOWANIE: Trzeba dobrzeje poznać, by ich nie zranić, czy nie dotknąć. Nie lubią wyjaśniać zawiłości swego charakteru, pragną by książę z bajki zrozumiał je w pół słowa...

Antonina

03.01, 05.03, 05.10,

Osobowość: Ta, co słucha
Kolor: Czerwony
Główne cechy: Pobudliwość - Moralność - Uczuciowość - Intuicja
Totem roślinny: Piołun
Totem zwierzęcy: Kaczka
Znak: Rak
AKTYWNOŚĆ: Wyobrażacie sobie, że te "dziewczę­ta-kwiaty" będą zmywać, obcierać nosy dzieciakom, cerować mężom skarpetki? Dawniej były cudownymi księżniczkami w sukniach o długich trenach. Pracują z konieczności, bez przekonania, najchętniej jako konserwatorki w muzeum, dokumentalistki, bibliote­karki, laborantki.
TYP: Jak kaczka, ich totem, doskonale czująca się w wodzie, a gorzej na stałym lądzie, tak i te kobiety rozkwitają w życzliwym i czułym środowisku, ale źle znoszą trudne warunki codziennego życia. PSYCHIKA: Mają skłonność do unikania odpowie­dzialności, uciekania od niej bądź w beztroskie życie, bądź w niekończące się marzenia. Łatwo ulegają wpływom, brakuje im pewności siebie.
WOLA: Mierna, na miarę ich uczuciowości aktywno­ści.
POBUDLIWOŚĆ: Marzenia odgrywają dużą rolę w ich życiu.
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Bardzo słaba. Nigdy nie dzielą się z otoczeniem urokami swego wewnętrznego ogrodu, gdzie kwitną cudowne kwiaty i fruwają barw­ne motyle. Ale pod tym kryje się jakaś gorycz, jak posmak piołunu, ich totemu...
INTUICJA: Nadzwyczajna. Dużo śnią i potrafią interpretować swe sny. Ale uwaga na depresje psychi­czne! Unikać psychoanalizy, która rozdarłaby te deli­katne dusze.
INTELIGENCJA: Syntetyczna, pozwalająca określić sposoby osiągnięcia sukcesu, ale trochę przytłumiona przez nieśmiałość.
UCZUCIOWOŚĆ: Potrzebują wiele miłości, by mieć poczucie bezpieczeństwa, ale ta miłość wydaje im się tak materialna, tak brutalnie agresywna, że odrzucają ją, kryjąc się pod maską fałszywego cynizmu.
MORALNOŚĆ: To słowo nic dla nich nie zna­czy. Moralność jest dla nich związana z działaniem, a że unikają go, odrzucają też odpowiedzialność moralną.
ZDROWIE: Potrzebują uregulowanej diety, wypoczyn­ku po obiedzie, snu, spokoju i nie męczących sportów. Zwłaszcza wskazane są spacery.
ZMYSŁOWOŚĆ: Słaba, przedstawia sobą tę część podświadomości, która je przeraża.
DYNAMIZM: Jeszcze mniejszy niż aktywność.
TOWARZYSKOŚĆ: Od lat młodzieńczych należy skłaniać je do rozrywek, wychodzenia z przyjaciółmi, gdyż mają tendencję do trzymania się na uboczu.
PODSUMOWANIE: Kochają przyrodę. Trudno je pochwycić, gdyż w wyobraźni wciąż uciekają ku słonecznym krajom...

Dezyderia

04.11, 05.08, 05.17, 08.05, 09.18, 11.13,

Osobowość: Tajemny kwiat ziemi
Kolor: Fioletowy
Główne cechy: Uczuciowość - Zmysłowość - Towarzys­kość - Intelekt
Totem roślinny: Drzewo pomarańczy
Totem zwierzęcy: Wielbłąd
Znak: Koziorożec
PSYCHIKA: Potrzebują kontaktu z ludźmi, mają też bogate życie wewnętrzne. Nie ulegają wpływom, często są nawet uparci.
AKTYWNOŚĆ: Mogą być handlowcami, inżyniera­mi górnictwa, rolnikami, wiejskimi lekarzami, wetery­narzami. Lubią mieć bliski kontakt z rzeczywistością i widzieć owoce swej pracy. Nie mają problemów z wyborem zawodu, gdyż od młodych lat wiedzą, czego chcą.
WOLA: Przeważa nad innymi cechami charakteru, ale przejawia się bardzo wybiórczo. Zdarza im się zanie­dbać pilne obowiązki, aby całkowicie poświęcić się niepotrzebnej działalności.
TYP: Są skryci i nieśmiali. Nie mają łatwego charakte­ru. Są cholerykami, ustawicznie w stanie wrzenia, wydaje się, że lada chwila wybuchną. Cenią przyje­mne strony życia.
POBUDLIWOŚĆ: Służy im przede wszystkim do ubarwienia oszałamiających opowiadań o przygodach, które im się przytrafiły albo i nie!
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Silna. Uwielbiają przekorę, ich marzeniem jest mówienie "Nie". Na niepowodze­nia reagują bądź lekceważeniem, bądź gniewem. Jeśli coś nie gra, to wina innych!
INTUICJA: Raczej mają nosa, niż intuicję! Kierują się bardziej rozsądkiem, niż szóstym zmysłem.
INTELIGENCJA: Szybka, choć niezbyt głęboka. Lubią przemowy i wielkie słowa. Są obdarzeni syntety­czną inteligencją, natychmiast rozróżniają zarysy pro­blemu, ale nie wnikają w szczegóły.
UCZUCIOWOŚĆ: Są bardzo zaborczy, nadużywają słowa "moje": "moja" żona, "mój" samochód, "mo­je" mieszkanie. Są trochę despotyczni, uważają, że wiele im się należy, zwłaszcza w sprawach uczucio­wych. Rodzina ma dla nich ogromne znaczenie. Prag­ną być rozumiani, choć sami nie starają się zrozumieć innych.
MORALNOŚĆ: Powiedzmy oględnie, że bywa chwiej­na. Są oportunistami, którzy przystosowują się do wydarzeń, zapominając o ich wymowie moralnej.
ZDROWIE: Na ogół doskonałe. Powinni jednak uważać na wątrobę, wystrzegać się nadmiaru alkoholu i pożywienia. Nie nadużywać antybiotyków!
ZMYSŁOWOŚĆ: Mają wielkie potrzeby i gotowi są do wszelkich ofiar, a zwłaszcza ofiar ze strony innych - by je zaspokoić. W życiu seksualnym - bardzo ożywionym i wcześnie rozpoczętym - dążą prosto do celu, co nieraz powoduje zamęt w ich życiu uczucio­wym!
DYNAMIZM: Istnieje przepaść między tym, co chcą robić i o czym szeroko rozpowiadają - a tym, co naprawdę robią.
TOWARZYSKOŚĆ: Są wesołymi kompanami, lubią smaczne posiłki w gronie przyjaciół.
PODSUMOWANIE: Sprowadzają wszystko do kwe­stii własnego komfortu, szukają łatwego i przyjemnego życia. W dodatku są bardzo pewni siebie. Ale w sumie są bardzo sympatyczni!

<< 1 2 3 4 5 6 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt