Dzisiaj jest : 12-08-2022
Imieniny obchodzą : Klara, Lech, Piotr, Hilaria, Leonida
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Porażenie słoneczne

Charakterystyczna dla porażenia słonecznego jest pąsowa i gorąca skóra twarzy będąca w jaskrawym kontraście z zimną i bladą skórą na ciele Chory zachowuje się niespokojnie i wykazuje cechy zaburzenia orientacji skarży się na ból głowy. Sztywność karku i mdłości mogą powodować wymioty.
Zaburzenia świadomości mogą przejść w utratę przytom¬ności. U małych dzieci już samo wystąpienie wysokiej gorączki nawet dłuższy czas po przebywaniu na słońcu .

Postępowanie
Przede wszystkim należy przeprowadzić porażonego ze słońca w cień. Należy porozpinać ubranie. Gdy pacjent jest przytomny, układa się go z uniesioną głową i tułowiem. Za pomocą mokrych okładów staramy się chłodzić głowę. Wachlowaniem powodujemy ochładzanie skóry na skutek przy spieszonego parowania potu. Okłady należy zmieniać często. W przypadku utraty przytomności najpierw badamy czynność oddechową i w zależności od wyniku układamy chorego na boku lub podejmujemy sztuczne oddychanie.

Powiększenie tarczycy

Każde powiększenie tarczycy nazywa się wolem.

Tarczyca może byc powiększona równomiernie, czasem w jej miąższu występują guzki (wole guzkowe). Guzki tarczycy najczęściej bywają łagodnymi gruczolakami lub torbielami, rzadko mogą byc nowotworami złośliwymi. Guzki tarczycy różnicuje się za pomocą specjalistycznych badań (laboratoryjnych badań hormonalnych,USG, scyntygrafii,biopsji cienkoigłowej lub badania tomokomputerowego) posiada konkretne następstwa terapeutyczne: raki operuje się zawsze: gruczolaki w zależności od wielkości, oceny histologicznej i stanu klinicznego pacjenta; torbieli nie trzeba operowac, wystarczy nakłucie i odessanie płynnej zawartości.

Skóra cz. 2- jak dbac o skóre

Kolagen- czyli białko decydujące o wyglądzie i elastyczności naszej skóry, pozyskiwany był dotąd dla potrzeb przemysłu kosmetycznego i inplantologii głównie ze skór bydlęcych.

Nigdy przedtem nie uzyskano jednak kolagenu biologicznie aktywnego o identycznej jak w białku ludzkim - przestrzennej budowie aminokwasów układających się w tzw.potrójną helisę. Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Jest odpowiedzialny za sprężystośc, jędrnośc, właściwe nawilżenie skóry przez ciągłą odnowę jej komórek. Postępujący z wiekiem deficyt kolagenu jest przyczyną m.in. marszczenia się skóry.

Skóra zimą

Sucha skóra wymaga pielęgnacji - chroń przed zimnem.

Do twarzy należy stosowac tłuste kremy odżywcze i nawilżające, które dodatkowo chronią skóre przed promieniowaniem UV ( szczególnie zimą w górach), chronic usta, które pozbawione gruczołów łojowych są niezwykle wrażliwe na mróz. Odpowiednio pielęgnowac i chronic przed zimnem dłonie, ograniczac zmywanie twarzy mydłem które pozbawia skórę tłuszczowej warstwy ochronnej a zawarte w nim detergenty i substancje zapachowe mogą wywoływac podrażnienia.

SPA

Harmonia zarówno ciała jak i duszy

Dzisiaj SPA symbolizuje nie tylko kąpiel i hydroterapię. Tym mianem zaczęto oznaczac też miejsca, w których człowiek może poddac się rozmaitym zabiegom przywracającym harmonię zarówno ciału jak i duszy. Tego typu uzdrowiska są jednak zwykle postrzegane jako bardzo kosztowne i elitarne, a z tego powodu niedostępne dla każdego. Oferują one pełną gamę różnorodnych zabiegów, m.in. pilingi wygładzające skórę, relaksujące, odżywiające skórę, hydromasaże oraz kąpiele pobudzające ciało i umysł.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt