Dzisiaj jest : 12-08-2022
Imieniny obchodzą : Klara, Lech, Piotr, Hilaria, Leonida
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Sterydy, czyli koks

zaburzenia psychiczne, napady agresji,choroby wątroby itd.

Choc mają imponujące wyniki, płacą za nią wysoką cenę. Sterydy mogą wywoływac zaburzenia psychiczne, prowadzące do napadów agresji, głębokiej depresji i prób samobójczych, choroby wątroby, przyspieszac zmiany miażdżycowe, których skutkiem są zawały serca i zatory mózgu. Ich stosowanie grozi nowotworami płuc, wątroby, i przerostu gruczołu krokowego. Ponadto wywołują ginekomastie ( powiększenie piersi), a nie kiedy nieodwracalną impotencję i bezpłodnośc, ponieważ organizm, faszerowany gigantycznymi dawkami związków działających jak testosteron, przestaje go produkowac.

Szczepionka przeciwko grypie

Kiedy nie można szczepic się przeciwko grypie.

Nie można się szczepic, jeśli jesteś uczulony na białko jaja kurzego, niewirusowe składniki szczepionki, niektóre antybiotyki stosowane do produkcji preparatu,masz infekcję z wysoką gorączką oraz przebyły zespół Guillain-Barre. Jeśli po ostatnim szczepieniu przeciw grypie wystąpiła reakcja uczuleniowa trzeba o tym powiedziec lekarzowi.

Szepienie przeciwko grypie.

Kto powinien szczepic się przeciwko grypie.

Szczepienia zaleca się wszystkim powyżej 6-go miesiąca życia, a przede wszystkim osobom zaliczanym do grup wysokiego ryzyka. Należą do nich: osoby w wieku po wyżej 50 lat, dorośli i dzieci chorzy na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego, lub oddechowego, dorośli i dzieci, którzy w minionym roku podlegali regularnym kontrolom lekarskim i często przebywali w sz[pitalu z powodu chorób metabolicznych ( wtym cukrzycy), niewydolności nerek,hemoglobinopatii lub niedoborów odporności, dzieci i młodzież leczone przewlekle kwasem acetylosalicylowym, (ryzyko wstąpienia zespołu Reye"a) kobiety, które w czasie najbliższego sezonu epidemicznego grypy będą w II lub III trymestrze ciąży.

Tarczyca

Nadczynnośc tarczycy

Nadczynnośc tarczycy to nadmiar krążących we krwi hormonów tarczycy i obecnośc patologicznych skutków nadmiaru tych hormonów. Najczęstszymi przyczynami nadczynności jest pobudzenie tarczycy przez grupę własnych przeciwciał wytwarzanych patologicznie lub obecnośc gruczolaka, który wydziela hormony tarczycy niezależnie od wydzielanego przez przysadkeę mózgową hormonu tyreotropowego. Chory z tym zaburzeniem traci na wadze , poci się, jest pobudliwy,żle sypia, trzęsą mu się ręce. Akcja serca jest przyspieszona, występują zaburzenia rytmu i wieńcowa niewydolnośc. Czasem ujawniają się choroby psychiczne lub nerwice.

Tarczyca (niedoczynnośc)

Niedoczynnośc tarczycy to niedobór krążących we krwi hormonów tarczycy i obecnośc patologicznych skutków niedoboru tych hormonów.

Choroba ta spowodowana jest najczęściej uszkodzeniem gruczołu (np. przewlekłym zapaleniem tarczycy o podłożu immunologicznym, leczenie niedoczynności tarczycy - radiojodem, lub operacyjnie. Chory z niedoczynnością tarczycy przybiera na wadze, często marznie, głos jego staje się szorstki, skóra może rogowaciec na łokciach i kolanach. Niedoczynnośc tarczycy może przyspieszyc rozwój miażdżycy i jej powikłań.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt