Dzisiaj jest : 07-10-2022
Imieniny obchodzą : Amalia, Tekla, Marek, Maria, Rościsława, Stefan, Justyna
Wschód Słońca : Zachód Słońca :
Wschód Księżyca : Zachód Księżyca :
Domowa Apteczka
Apteczka domowa
Pomimo, że apteki są prawie na każdym kroku, a większość z nich jest świetnie zaopatrzona, pacjenci wiedzą, że w domu, s

wiecej
Tak, chcę otrzymywać informacje o nowościach w serwisie
porady-domowe.pl na swoją skrzynkę pocztową

Pies - nos

Fałszywe mniemania co do sztuki wychowania czworonożnych przyjaciół

Czy nos psa jest wskaźnikiem jego zdrowia? otóż pies może mieć zimny i wilgotny a mimo to być bliskim śmierci; I odwrotnie - mając nos gorący i suchy, może cieszyć sie znakomitym zdrowiem. Jest tylko jeden niezawodny sposób przekonania się o zdrowiu psa: zmierzenie mu temperatury (normalna temperatura dorosłego psa waha się między 38,4 a 38,6 stopni Celsjusza) Jeśli temperatura psa jest wyższa od 39 stopni, należy się poradzić weterynarza.

Pies - zły

Niektóre psy są złe od urodzenia

Dokładne studia nad róznymi odmianami "niebezpiecznych" psów dowoiadły, że nie istnieją psy "złe" z natury; że to ich usposobienie jest reultatemzłego obchodzenia sie z nimi. Jeden z wybitnych znawców psów powiedział: "Zły pies nie istnieje - istnieje tylko zły właściciel psa". Tenże sam znawca, a zarrazem wielki miłośnik psów w ciągu jednego roku z 766 psów, okazanych mu jako "wypadki beznadziejne" uratował 454, zmieniając ich usposobienie przez oddanie ich w ręce mądrzejszych opiekunów. Psy staja sie "złe" jeśli właściciel ich zaniedbuje je, albo karzez powodów, dla nich niezrozumiałych. Nigdy nie bij swego psa, chyba że gwałtownie zaatakje on człowieka, albo innego psa - brzmi jedno z podstawowych przykazań - a w tych ostatecznych wypadkach, bicie powinno byćnatychmiastowe i dotkliwe.

Psy - mieszańce

Mieszańce są zdrowsze, inteligentniejsze niz psy rasowe.

Mieszańce są zdrowsze, inteligentniejsze niz psy rasowe. To nieuzasadniony sąd. Jak dowiedziono mieszańce - jako grupa - są ani mniej ani więcej zdrowe od psów rasowych, nie są tez od nich ani mniej, ani bardziej inteligentne.

Pies i mądrość

Niektóre psy są tępe do tresury?

Niektóre psy są tępe do tresury? Każdy pies, którego właściciel jest wystarczająco cierpliwy, zdolny jest do podjęcia wszystkich podstawowych zasad odpowiedniego zachowania się. Widok właściciela, biegnącego wzdłuż chodnika za rozbrykanym pieskiem, którego nie potrafi utrzymać na smyczy, przynosi ujmę nie psu, lecz właścicielowi. Aby nauczyć psa chodzenia "za nogą", wystarczy poświęcić na to dziennie 10 minut czasu. Za każdym razem, gdy pies wyrywa się, należy ostro szarpnąć smyczą. Po dwóch tygodniachh nauki, pies będzie grzeczny i potulny. "Nałóg" przeraźliwego szczekania można wyleczyć, ściskając psu szczęki jedną ręką, drugą chwyciwszy go za obrożę i potrząsając nim lekko, mówić: "Nie!" Zawsze jednak należy pozwolić psu troszeczkę poszczekać na dźwięk dzwonka, lub na jakiś inny, niezwykły odgłos. W ten sposób pies spełnia bowiem swoją funkcję "stróża domowego".

Pies - rozumny

Pies od razu rozumie swego Pana

Pies od razu rozumie swego Pana. Myśl, aby dotarła do mózgu psa, musi mu być pokazana, wyjaśniona plastycznie. Np. rozkaz "Siadaj!" powinien być poparty łagodnym naciskiem na zad psa. "Leżeć" - winna łączyć się z wyciągnięciem w przód przednich łap psa, gdy spoczywa on w pozycji siedzącej. Wołając "Chodź tu!" - należy lekko szarpnąć smyczą, poklepując równocześnie łagodnie kolana zwierzęcia. Gdy pies zrozumie dobrze te trzy podstawowe lekcje, właściciel będzie mógł przywołać go z każdej odległości głosem, lub gestem - zapobiegło to juz w wielu wypadkach zbiegnięciu, lub zagubieniu się psa. Psa należy uczyć przy pomocy smyczy i obroży - nigdy przy pomocy bicia. Smycz można przy pomocy sznurka, taśmy przedłużyć na żądany dystans. Tresurą powinna zajmować się tylko jedna osoba. Lekcje powinny być krótkie - jednorazowo nie dłużej jak 10 minut - i przeprowadzane zawsze przed podaniem psu posiłku - nigdy po tym. Te same rozkazy należy wydawać zawsze tymi samymi słowami. Nigdy nie należy wydawać rozkazu, który nie został przedtem psu odpowiednio objaśniony. Im cierpliwszy jest trener, tym szybsze rezultaty tresury. Bicie, klapsy i krzyk to strata czasu. Tak samo, jak zbyt wczesne rozpoczynanie tresury. Psy tresowane specjalnie (np. dla cyrku, filmu itp...) nigdy nie rozpoczynają nauki przed ukończeniem 14-tu miesięcy.

1 2 >>
Strona Główna

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!

©WanJar reklama | pomoc | kontakt